Tort weselny, który uświetni Wasze przyjęcie


Tort to obowiązkowy punkt każdego przyjęcia weselnego. Choć jego przysłowiowe pięć minut nie trwa długo, to wrażenie, które po sobie pozostawia może na lata zapaść w pamięci gości. Jaki tort wybrać, aby pozytywnie zaskoczyć biesiadujących? Czym się kierować podejmując decyzje co do jego smaku i walorów estetycznych?

Torty weselne stały się częścią tradycji zaślubin jako pokłosie zwyczaju częstowania gości kołaczem. Współcześnie symbolizuje on słodkie życie Pary Młodej, którego początek następuje wraz ze wspólnym pokrojeniem go i nakarmieniem się nim wzajemnie. Tym samym tort weselny stał się deserem, któremu podczas przyjęcia poświęca się najwięcej uwagi i który jest nieodzownym elementem wielu ślubnych fotografii. Dlatego wybór odpowiedniego tortu stanowi dla Młodej Pary nie lada wyzwanie.

FORMA
Podejmując decyzję co do wielkości tortu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę liczbę gości. Torty piętrowe podczas kameralnego przyjęcia mogą okazać się zbędnym marnotrawstwem zarówno składników spożywczych, jak i pieniędzy z weselnego budżetu. Więcej wcale nie musi oznaczać lepiej! Internet pęka w szwach od słodkich tortowych inspiracji, których formę i rozmiar z łatwością można dopasować do planowanego przyjęcia.

DEKORACJA
Przy wyborze tortu weselnego dobrze jest kierować się ustalonym motywem przewodnim i gamą kolorów dominujących wśród dekoracji. Na wesele w stylu rustykalnym warto wybrać „naked cake” ozdobiony owocami lub kwiatami, który dopełni sielskiej całości. Jeżeli planowane przyjęcie będzie w iście Disney’owskim stylu, to doskonałą opcją będą torty metaliczne, które dosłownie zabłysną w świetle reflektorów. Z kolei dla wielbicieli elegancji z nutką awangardy marzących o minimalistycznym weselu, tym jedynym tortem może okazać się tort marmurowy.

SMAK
Choć smakowych wariacji jest wiele, warto odpowiednio zbalansować aromaty i tekstury, tak aby się uzupełniały. Klasyczne waniliowe i czekoladowe spody można urozmaicić pralinowym kremem, przełamać orzechową chrupką lub udoskonalić owocową żelką. Konsultacja z cukiernikiem powinna rozwiać wszelkie niepewności i pomóc w podjęciu decyzji.

A zatem, na jaki torty weselny się zdecydujecie? Sprawdź na: cukiernia-piskorska.pl