Malowanie natryskowe -krok po kroku


Szpachlowanie natryskowe znane jest już od wielu lat. Inaczej sprawa wygląd w przypadku wykorzystania tej techniki podczas malowania. Usługi wykończeniowe są dziś na zupełnie innym poziomie, stąd postęp techniczny znacznie ułatwił tego typu rozwiązania.
Malowanie natryskowe ścian to metoda stosunkowo znana, jednak wykorzystywane głównie na skalę przemysłową. Dziś można z powodzeniem taką metodą pomalować małe mieszkanie. Niezbędny jest do tego specjalny pistolet, kompresor, farba, rozcieńczalnik, folia oraz taśmy. Prace należy rozpocząć od pokrycia i zabezpieczenia przedmiotów i miejsc, których nie chcemy pokryć farbą. W tym celu najlepiej użyć folii i taśmy samoprzylepnej. Farbę należy odpowiednio rozmieszać i przefiltrować np. przez pończochę. Rozbije to grudki i usunie ewentualne zanieczyszczenia. Następnie przelać do pojemnika w pistolecie, a ten podłączyć pod kompresor za pomocą odpowiedniego przewodu. Należy ustawić strumień i można przystąpić do malowania. Pistolet trzeba trzymać w odległości 15 – 20 cm od ściany i prostopadle do powierzchni. Gotowe!
Po zakończeniu pracy trzeba od razu umyć pistolet i wyczyścić głowice za pomocą rozpuszczalnika. Tylko wtedy sprzęt posłuży nam długie lata.

Zobacz polecane: Malowanie Natryskowe​ Ścian Poznań.