Dobre kurtyny spawalnicze


Ekrany spawalnicze to właściwie obowiązkowy element wyposażenia każdego stanowiska spawalniczego. Są one gwarantem bezpieczeństwa wszystkich tych osób, które podczas pacy spawacza są w pobliżu. Ochrona, jaką zapewniają, to nie kwestia przysłowiowego widzi mi się, ale priorytet. Wśród nich szczególną popularnością ciszą się kurtyny paskowe. Dlaczego? Bo mają niezwykle szerokie spectrum zabezpieczające.
Kurtyny z pcv po pierwsze chronią wzrok. I to podwójnie. Najpierw przed światłem, które emituje łuk spawalniczy, a później przed promieniowaniem, jakie powstaje w procesie spawania. Jest to zarówno promieniowanie ultrafioletowe, jak i podczerwone.
Poza wzrokiem kurtyny chronią też skórę. Skutecznie zatrzymują powstające podczas spawania odpryski. Rozżarzone iskry mogłyby doprowadzić do poparzeń, ale kurtyny nie pozwalają im się wydostać poza stanowisko pracy spawacza.
Kolejnym ważnym elementem w charakterystyce kurtyn jest ich zdolność samo gaszenia. Zapobiegają więc tym samym powstawaniu pożarów, które iskry mogłyby wywołać. No i jeszcze kwestia elastyczności oraz mobilności. To dzięki temu stanowisko zawsze może być optymalnie ochraniane. Bez względu na to, jak w danym momencie wygląda praca.

Zobacz polecane: Kurtyna na drzwi.